Reynolds, Raeanne Principal
Cucchiarelli, Douglas Vice-Principal
Anaclerio, Peter Vice-Principal

Alberino, Lisa Team 6-2, Language Arts
Axtell, Robin Team 5-3, Math & Science
Banca, Kathy Music
Baronowski, Natalie Team 8-1, Mathematics
Basti, Megan Physical Education/Unified Sports
Benard, Katherine Music
Berglind, Anastasia Speech and Language
Butler, Scott Team 7-1 Mathematics
Capacetti, Jean Team 8-1, World Language
Case, John Physical Education,Cross Country Coach
Corcoran, Dawn Team 5-2, Language Arts & Science
DeCaprio, Sarah Team 6-2, Mathematics
DeGrand, Shannon Reading Interventionist
Dell, Laura Team 6-1, World Language
Deorio, Jessica Team 8-2, Special Education
Eisley, Kari Team 6-1, Language Arts
Ermini, Thomas Physical Education, Wrestling Coach
Farmer, Sherry Team 7-2, Special Education
Fazzino, Maria Team 5-6, Math & Science
Finland-Gluck, Jennifer Team 8-2 Language Arts
French-Hinde, Lesley Art
Frumento, Rosaria ELL
Frye, Peter Team 5-1, Mathematics & Science
Gosteli, Rudy Team 6-1, Science
Graham, Lisa Team 5-5, Mathematics & Science
Greco, Katie Math Interventionist
Ham, Jaclyn Grade 5, Special Education
Hart, Kelly Team 5-3, Language Arts & Social Studies
Hartney, Gavin Music
Hatch, Cathy Team 6-2, Science
Healy, Kerry Team 7-1, Science
Heath, Meghan Team 7-1 Special Education, Special Education Department Chairperson
Herget, Nicole Library Media Specialist
Hudson, Maura Team 5-6, Language Arts & Social Studies
Iovanne, Jennifer Team 7-2, Mathematics Department Liaison
Kaiser, Laura Art
Keating, Tara Language Arts Coach, Language Arts Chairperson
Kelley, David Team 6-2, Social Studies
Knudsen, Tara Team 8-1, American History
Kszywanos, Matthew Team 6-1, Social Studies
Ladd, Cindy Team 6-1, Special Education
Liguori, Kristin Art
Lynch, Brennan Health
MacDougall, Sarah Team 7-1, World Language
Madrid, Theresa Music
Marrandino, Tara Special Education, Team 5-1 & 5-2
Mascelli, Kate Team 5-4, Language Arts & Social Studies
Mattie-Boyle, Gail Team 5-1, Language Arts & Social Studies
McIntyre, Kenneth Team 7-2, Science
Medeiros, Alyson
Melillo, Adam Special Education
Melillo, Jennifer Special Education, Team 8-1 & 8-2
Montecalvo, Peter Team 5-5, Language Arts & Social Studies
Narracci, Stephen Team 8-2, Science
Nelson, Kristin Physical Education
Norko, Nancy Team 8-2, Mathematics
O'Brien DeLucia, Catie Psychologist
O'Connell, Kelly Language Arts Coach
Olsen, Maria Physical Therapist
Osgood, Lauren Wilson Reading
Paolella, Michael Math Coach
Pereira, Catherine Team 8-1, Language Arts
Perugini, Tony Team 7-1, World Studies
Petersen, Robert STEM
Peterson, Gustaf Team 7-2, World Studies, American History
Plummer, Elizabeth Team 8-1, Special Education
Ponte, Melanie Team 6-2, World Language
Queen, Diane Social Worker
Rizzo, Jeffrey Team 8-1, Science
Ryan, Jennifer Speech and Language
Schultheiss, Susan Math Coach
Schwartz, Maribeth Team 5-2, Mathematics & Social Studies
Sebring, Jaime Team 6-1, Mathematics; Dance Team Coach
Seeley, Carl Team 8-2, American History
Simpson, Michele Team 7-1, Language Arts
Smith, Amanda Teams 7-2 & 8-2 World Language (French)
Sullivan, Suzanne Science Coach
Tracy, Michael Physical Education
Tucker, Megan Special Education, Grade 6
Wagner, Kathleen ELL
Weinberger, Mariana Team 7-2, 8-2 World Language (Spanish)
Whitcher, Melanie Math Coach
White, Jesse Music
Yates, Kelly Life Skills

Andres, Donna Bookkeeper/Purchasing
Bonn, Lenny School Counselor, Grade 7
Boretsky, Phyllis School Based Health Services
Collins, Marc Head Custodian
Drabinski, Ann School Based Health Services, APR
Finnegan, Betty Receptionist
Grattan, Heather School Counselor, Grade 6
Kerpen, Pam Library Secretary
Madruga, Matthew School Counselor, Grade 8
Noto, Nancy Nurse
O'Brien DeLucia, Catie Psychologist
Paquette, Jessica Nurse
Queen, Diane Social Worker
Rispoli, Donna Chartwells/Dining
Spignesi, Laura Administrative Asst. to Principal
Taylor, Margaret Guidance/Attendance Secretary
Young, Elizabeth School Counselor, Grade 5

Ermini, Thomas Wrestling